Borne Sulinowo

Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Bornym Sulinowie

Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Bornym Sulinowie powstało przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przede wszystkim uczestniczą jako wolontariusze w wolontariacie akcyjnym, organizując, bądź współorganizując jednorazowe, czy też cykliczne wydarzenia na terenie Bornego Sulinowa.

Wśród nich z ostatniego roku warto wymienić:

  • Borneński Festiwal Nauki „Życie w kropli wody” – w ramach festiwalu odbyły się warsztaty terenowe nad jeziorem Pile, obserwacje mikroskopowe makrofauny żyjącej w jeziorze Pile, konkurs plastyczny pn.: „Życie w kropli wody”, wykład na temat: „Ochrony jezior w praktyce.”
  • Turniej w Bule – narodowej gry francuskiej, która zyskuje renomę na całym świecie, w tym także w Polsce. Turniej był jednocześnie oficjalnym otwarciem dwóch bulodromów, które powstały przy Centrum Kultury i Rekreacji.
  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w roku, które poza częścią oficjalną miały charakter sportowo-rekreacyjny – mieszkańcy Bornego Sulinowa reprezentujący wszystkie pokolenia przemaszerowali i przebiegli wyznaczonym odcinkiem Al. Niepodległości.
  • Rodzinne spotkanie z kolędami – w trakcie których, przy wyznaczonych stanowiskach można było wykonywać najróżniejsze ozdoby choinowe, a na przygotowanej scenie kolędowały lokalne zespoły muzyczne, m.in. Borneńskie Wrzosy.